×

Ściany berlińskie

Realizujemy prace geotechniczne na terenie całej Polski oraz Europy m.in. Słowacji, Czech, Austrii i Niemiec.

Ściany berlińskie to popularna technologia geotechniczna, która jest wykorzystywana do stabilizacji wykopów oraz zabezpieczenia ich ścian przed osuwaniem się gruntu. Szczególnie często stosowana jest w warunkach miejskich lub tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Została po raz pierwszy zastosowana w Berlinie podczas budowy tamtejszego metra, stąd jej nazwa. Technologia ta jest szczególnie przydatna przy budowie fundamentów, podziemnych parkingów, tuneli oraz przy głębokich wykopach inżynieryjnych. Obudowa berlińska stosowana jest na placach budów, gdzie roboty ziemne prowadzone są powyżej poziomu wód gruntowych oraz gdzie w bliskim sąsiedztwie nie występują obiekty wrażliwe na osiadanie.

Realizujemy prace geotechniczne na terenie całej Polski oraz Europy m.in. Słowacji, Czech, Austrii i Niemiec.

Ściany berlińskie – zalety technologii

Ściany berlińskie znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach inżynierii lądowej i geotechniki, w tym przy budowie infrastruktury miejskiej, konstrukcjach inżynierskich, obiektach komercyjnych i mieszkaniowych, gdzie istnieje potrzeba stabilizacji wykopów przy ograniczonej przestrzeni roboczej. Technologia ta jest ceniona za swoją uniwersalność i możliwość dostosowania do specyficznych potrzeb oraz warunków danego projektu.

Decydując się na współpracę z naszą firmą, masz pewność, że doświadczone grono specjalistów przygotuje najlepsze rozwiązanie do Twojej inwestycji. Przy okazji każdej współpracy szczegółowo analizujemy jej warunki i dostosowujemy technologię do wielu czynników, dzięki czemu nierzadko jesteśmy w stanie zaoferować klientom rozwiązanie korzystniejsze od tego widocznego w zapytaniu ofertowym.

Zalety ścianek berlińskich:

Warto zaznaczyć, że ściany berlińskie mogę być również dodatkowo wzmocnione. W ramach oferty naszej firmy realizujemy je z rozparciem stalowym lub kotwami gruntowymi.

Pozostałe technologie obudowy wykopów dostępne wśród usług geotechnicznych z naszej oferty:

Wróć do głównej kategorii:

Masz pytania? Nasi eksperci wyjaśnią wątpliwości

Zobacz także

Wzmacnianie gruntu

Obudowy wykopów

Zabezpieczenia skarp i zboczy

Przesłony przeciwfiltracyjne i iniekcje gruntu

Prace tunelowe

Torkret - beton natryskowy

Pale i mikropale geotermalne