×

Przesłony przeciwfiltracyjne i iniekcje gruntu

Realizujemy prace geotechniczne na terenie całej Polski oraz Europy m.in. Słowacji, Czech, Austrii i Niemiec.

Przesłony przeciwfiltracyjne to technologia geotechniczna stosowana w celu ograniczenia przepływu wody gruntowej do wykopu, zapewniająca w ten sposób ochronę konstrukcji budowlanych. Są one kluczowym elementem w projektach inżynierskich dotyczących m.in. fundamentów budynków, budowy tuneli czy prac ziemnych w rejonach o wysokim poziomie wód gruntowych. 

Iniekcje gruntu dopasowane do potrzeb klientów

Stosujemy dwa rodzaje przesłon – poziome i pionowe. Poziome przesłony przeciwfiltracyjne realizujemy za pomocą iniekcji wysokociśnieniowej jet-grouting. Polega ona na wtłaczaniu zaczynu pod wysokim ciśnieniem i mieszaniu go z gruntem. Zabezpieczenie wykonywane jest na bazie zaczynu cementowego lub spoiwa hydraulicznego. Wykonany w ten sposób ekran przeciwfiltracyjny, w połączeniu z pionową przesłoną, skuteczne ogranicza napływy wody do wykopu, będąc swoistym korkiem. Ta technologia oferuje szereg zalet, do których zaliczymy m.in.:

  • wszechstronność zastosowania,
  • znaczną poprawą właściwości mechanicznych gruntu (nie tylko przepuszczalności, ale i wytrzymałości oraz sztywności)
  • precyzję wykonania dzięki ścisłej kontroli parametrów iniekcji gruntu,
  • minimalny wpływ na otoczenie (brak konieczności wykonywania rozległych wykopów),
  • możliwość stosowania w trudno dostępnych miejscach,
  • szybkość wykonania,
  • minimalizacja ryzyka osiadania fundamentów i innych konstrukcji inżynierskich.

Iniekcja gruntu jest technologią, która znajduje szerokie zastosowanie w różnorodnych projektach budowlanych. W kontekście ochrony konstrukcji i środowiska szczególnie istotne jest dopasowanie odpowiednich metod i materiałów do specyficznych warunków gruntowych oraz wymagań danego projektu. Nasza firma dysponuje nowoczesnym sprzętem oraz zaawansowanymi technologiami, które pozwalają na skuteczne i efektywne przeprowadzanie iniekcji gruntu. Wykorzystujemy szereg technologii geotechnicznych, aby zapewnić naszym klientom trwałe i niezawodne rozwiązania, które spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą przesłon przeciwfiltracyjnych oraz iniekcji gruntu realizowanych w ramach naszych usług:

Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia indywidualnych potrzeb i wymagań Twojego projektu. Nasz zespół specjalistów chętnie odpowie na wszelkie pytania i doradzi najlepsze rozwiązania w zakresie iniekcji gruntu oraz przesłon przeciwfiltracyjnych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji. Nawiązując współpracę z naszą firmą, możesz mieć pewność, że zespół doświadczonych fachowców zaprojektuje i wykona kompleksowe rozwiązania dla Twojej inwestycji.

Zobacz nasze realizacje z zakresu przesłon:

ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Zobacz także

Wzmacnianie gruntu

Obudowy wykopów

Zabezpieczenia skarp i zboczy

Przesłony przeciwfiltracyjne i iniekcje gruntu

Prace tunelowe

Torkret - beton natryskowy

Pale i mikropale geotermalne