×

Wzmacnianie gruntu i fundamentowanie specjalne

Realizujemy prace geotechniczne na terenie całej Polski oraz Europy m.in. Słowacji, Czech, Austrii i Niemiec.

Profesjonalne wzmacnianie gruntu i fundamentowanie specjalne

Jesteśmy specjalistyczną firmą, która oferuje szeroki zakres rozwiązań dla inwestycji wymagających prac geotechnicznych. Nasze usługi obejmują doradztwo w zakresie doboru technologii, projektowanie oraz wykonawstwo robót. W naszej ofercie dostępne jest m.in. profesjonalne wzmacnianie gruntu oraz fundamentowanie specjalne. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Podczas 8-letniej działalności naszej firmy skompletowaliśmy wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy są w stanie przygotować dla klientów rozwiązania dopasowane do ich potrzeb oraz uwarunkowań gruntu w 100%. Decydując się na współpracę z nami – nie tylko w zakresie fundamentowania specjalnego, ale i innych usług geotechnicznych dostępnych w naszej ofercie, klienci zyskują:

  • pewność realizacji – przeprowadziliśmy setki robót na terenie całej Polski,
  • dobór optymalnej technologii – nasz zespół analizuje szczegółowo zapytania wraz z warunkami,
  • wsparcie na każdym etapie – także po zakończonej realizacji,
  • wiele możliwości – gwarantuje to nasz park maszynowy wyposażony w specjalistyczne maszyny.

Dlaczego wykonuje się wzmacnianie gruntu?

Wzmacnianie gruntu i fundamentowanie specjalne to niezwykle istotny element inwestycji w przypadku podłoża o niskiej nośności. Zmniejszająca się dostępność terenów przeznaczonych pod inwestycje, powoduje konieczność ich realizacji na terenach, które wymagają dodatkowego przygotowania. Właśnie dlatego coraz więcej inwestorów poszukuje profesjonalnego wzmacniania gruntu, które ma na celu poprawę jego właściwości fizycznych i mechanicznych, aby mógł on lepiej spełniać określone wymagania konstrukcyjne lub inżynieryjne. Niezależnie od warunków gruntowych, które mogą stanowić wyzwanie, nasze metody i technologie pozwolą osiągnąć idealne warunki pod budowę.

Metody wzmacniania gruntu i posadowienia

Dzięki zastosowaniu technologii takich jak pale CFA, mikropale fundamentowe czy pale przemieszczeniowe, możemy wzmocnić grunt słabonośny. Wśród oferowanych przez nas technologii z zakresu fundamentowania specjalnego dostępne są również:

  • pale VDW – służące głównie zabezpieczeniom głębokich wykopów,
  • kolumny DSM – metoda wykonywania pali zwiększających wytrzymałość podłoża i ograniczających jego nasiąkliwość,
  • jet grouting – technologia idealna do zastosowania w trudno dostępnych miejscach.

W przypadku wzmacniania gruntów docelową metodę dobieramy na podstawie szczegółowej analizy warunków inwestycji: rodzaju gruntów, głębokości zalegania konkretnych warstw, rodzaju inwestycji. Bez względu na specyfikę Twojej inwestycji, zapewniamy kompleksową obsługę projektową i wykonawczą. Nie wiesz jaką technologię wybrać? Napisz szczegóły, a nasi eksperci wyjaśnią wszelkie wątpliwości.

Poza szeroko pojętym fundamentowaniem na palach zajmujemy się również m.in.: budownictwem tunelowym, iniekcjami gruntu, obudowami wykopów czy zabezpieczeniami skarp. Szczegóły w zakładce „Oferta„.

Zapoznaj się z wykonywanymi przez nas technologiami dla usługi wzmacnianie gruntu i fundamentowania specjalnego:

Zobacz nasze wybrane realizacje:

Zobacz jakie prace geotechniczne wykonywaliśmy przy budowie gazociągu

ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Zobacz także

Wzmacnianie gruntu

Obudowy wykopów

Zabezpieczenia skarp i zboczy

Przesłony przeciwfiltracyjne i iniekcje gruntu

Prace tunelowe

Torkret - beton natryskowy

Pale i mikropale geotermalne