×

Nowy sprzęt w bazie

Realizujemy prace geotechniczne na terenie całej Polski oraz Europy m.in. Słowacji, Czech, Austrii i Niemiec.

Z radością informujemy o naszej kolejnej w tym roku inwestycji we flotę maszynową. Tym razem nasz potencjał zasiliła koparka kołowa Doosan DX210W oraz maszt wiertniczy Morath SA3100, które będą wykorzystywane do realizacji zabezpieczeń przeciwosuwiskowych.

Jakie możliwości daje nam nowy sprzęt?

Zalety masztu Morath

Maszt wykorzystywany jest m.in. do realizacji zabezpieczeń przeciwosuwiskowych skarp za pomocą gwoździ gruntowych i mikropali oraz do drenaży wierconych. Maszt na koparce ma imponujący zasięg, dzięki czemu umożliwia pracę na znacznych wysokościach od platformy roboczej.

Przewagi koparki Doosan

Koparka na podłożu kołowym pozwala na poruszanie się po jezdniach asfaltowch oraz z kostki betonowej bez ryzyka uszkodzenia podłoża. Dodatkowo umożliwia wiercenie w tzw. układzie pod siebie, na skarpach zlokalizowanych poniżej platformy, na której stoi koparka. Jest to znaczna przewaga względem możliwości tradycyjnej kotwiarki.

Zabezpieczenie przeciwosuwiskowe z wykorzystaniem nowych maszyn

Nowy sprzęt wyjechał już na pierwszą budowę – w miejscowości Bardo. Realizujemy tam prace geotechniczne przy przebudowie drogi DK8 (Bardo – Przyłęk). Naszym zadaniem jest wykonanie zabezpieczenia przeciwosuwiskowego – zaplanowane jest zabezpieczenie ok. 3 000 m2 skarpy za pomocą gwoździ gruntowych z siatkami stalowymi, bariery mikropalowe z oczepami i mikropalami kotwiącymi oraz drenaże wiercone.

Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do składania zapytań na zabezpieczenia przeciwosuwiskowe!